רוצים עובד אפקטיבי? הוציאו אותו לחופשה


כל המנהלים שבינינו מכירים את זה. אנחנו מודדים את העובדים שלנו לא רק על ההישגים שלהם אלא בעיקר על הנוכחות שלהם בעסק. עובדים שעובדים עד מאוחר מוערכים מאוד. עובדים שמגיעים למרות שהם חולים או מבטלים חופשות, מוערכים אפילו יותר. הם מוערכים על ההשקעה והאכפתיות לתפקיד ולמקום העבודה. ההערכה הזו הופכת לדרישה לא מדוברת והדבר הופך לנורמה. אבל האם עצרתם פעם לחשוב האם זה הדבר הנכון ביותר עבור העסק והעובדים עצמם?

כתבה שפורסמה בעיתון לה מונד הצרפתי, ותורגמה על ידי עיתון הארץ, חושפת מחקר חדש של החוקר רון גוצל. מחקר זה מצא כי נוכחות יתר של עובדים במקום העבודה לא רק שאינה מועילה לעסק שלכם אלא אף פוגעת בו. נוכחות יתר מביאה לפרודוקטיביות נמוכה, לטעויות מרובות, לפגיעה במורל הצוות ולמעשה לתמורה נמוכה לכל שעת עבודה.

לעומת זאת, עובדים אשר יש להם זמן פנאי למנוחה, להנאה ולמשפחה, מגיעים לעבודה חדים יותר, עם כוחות מחודשים ועם עולמות תוכן נרחבים. כל אלה תורמים ליצירתיות שלהם וכולם מרוויחים. וזאת עוד בטרם עסקנו בצורך לגדל קריירה ולגדל משפחה במקביל. אבל זה כבר לכתבה הבאה.

לכתבה המלאה באתר הארץ

 


טל סטרלינג פסיכולוגית ארגונית M.A, יועצת בתהליכי שיפור השירות והמכירות באמצעות ליווי אישי וקבוצתי. בעלת ניסיון רב באבחון, גיוס ותהליכי קליטה, הדרכה ופיתוח הדרכה, תוך התעדכנות במחקרים חדשניים בתחומי התוכן הרלוונטיים בארץ ובעולם. מטיילת, חוקרת וצופת ריאליטי מושבעת.

 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798