עתידנו לאן...

זאת התחושה שלי מהכנס שהתייחס למגמות בתחום משאבי אנוש. כולם הסכימו שמה שעבד "אתמול" לא יעבוד בעתיד, אבל רוב ההמלצות והארות היו מבוססות על מה שאנחנו כבר עושים ויודעים.

זה אינו מספיק.

מה שנדרש כאן הוא יותר תעוזה. אם מסתכלים קדימה הנה מה שרואים:

1. יחסים מעביד/עובד במשבר. ימים של עובד שכיר ספורים. בהמשך כול עובד יהיה עצמאי וכל קשר עם מעביד יהיה זמני.

2. הארגון  של עבודה במשבר. בהמשך יפסיקו לחלק תפקידים ויתחילו לחלק פרויקטים ומשימות. ייתכן שעובד אחד יעבוד במקביל על כמה משימות מכמה מעבידים שונים.

3. הימים בהם עובד עוזב את ביתו ומגיע למקום מרכזי בו הוא יושב עם רבים כמוהו ספורים. זה בזבוז אדיר של משאבים ולא מתאים לעידן בו תהליכים מתרחשים בזמן אמת. יש חברות היום בהן יותר משליש העובדים עושים כך מביתם. ארמונות ענקיים אולי נעים לאגו אבל לא לשורה תחתונה. צריך להתרגל לחברה חדשה בה רוב הזמן אנשים אינם נפגשים מלבד באמצעות תקשורת אלקטרונית.

4. הרעיון של שבוע עבודה מת מזמן. לשלב את זה עם הרעיון שעובדים יעבדו מביתם ויש מציאות חדשה בה ההפרדה מלאכותית בין בית ועבודה נופלת כמו חומת ברלין. בעתיד אדם יקום לעבוד מתי שהוא רוצה, באמצע יסיע ילדיו לגן וייפגש חבר לארוחת בוקר. לכן הרעיון למדוד לפי שעות מיותר ואף לא טכנולוגיה חכמה תעזור.. בהמשך נמדוד רק דרך תוצאות, ובעיקר תוצאות כספיות (רווח והפסד)

5. אם אדם עובד מהבית, מה מפריע לו לחלק את המשימה או פרויקט שהוא קבל מהמעביד, עם בני משפחתו? לכן בהמשך חוזי עבודה לא יהיו בין איש פרט וחברה, אלא עם משפחה,  והרבה משפחות יהפכו לעסקים משפחתיים – מודל עסקי שקיים ומצליח בכול העולם כבר אלפי שנים.

אפשר להסביר כל אחד מסעיפים אלה ולתמוך בהם עם דוגמאות מכול העולם.

אבל ראשית חשוב למקצוענים להפסיק לשנות את הצבע מצהוב לכחול ועם זה לציין שעשו מהפכה. קוף לבוש בשמלה עדיין קוף.


אנחנו זקוקים לחזון מעיז יותר.

אפשר לחפש לנצח את המפתח תחת התאורה. הוא לא שם.טוני גרגורי מנכ"ל CODA עובד כמדריך ויועץ ארגוני יותר מ 30 שנה, החל את דרכו בעמק הסיליקון בשנות ה 70 והגיע לישראל ב 1981. בזכות הרקע הבין תרבותי שלו, טוני עובד בעיקר בחברות ישראליות גדולות שעובדות בחו"ל או חברות זרות גדולות שפעילות בישראל. השילוב הזה הוביל אותו להנחות הדרכה באירופה, אסיה, צפון אמריקה ודרום אמריקה. טוני כתב שלושה ספרים בינהם "אנגלית תעשייתית" (1977
) מטעם משרד העבודה של ממשלת ארצות הברית, "להשמיד את הארגון ולהציל את הפירמה,"  ו "ספר ההדרכה הגדול" (2011)

 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798