לנהל עם השראה (מתוך פינה מהסרטים - חלק 14)

ניהול עובדים איננו עבודה קלה והוא מתבצע על ידי האנשים הטובים והמוכשרים ביותר למשימה. מרבית המנהלים מבינים היטב מה עליהם לעשות על מנת לוודא שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר, אך לפעמים זה לא מספיק. פעמים רבות מנהלים מסתפקים בדאגה לכך שעובדיהם יבצעו את העבודה שלשמה קיבלו אותם ועל כן נתקלים בחוסר מוטיבציה וחוסר שביעות רצון מצד עובדיהם. תחלופת העובדים גבוהה, התפוקה יורדת והאווירה הכללית איננה נעימה.

מתברר כי הכרת הרעיונות המרכזיים שעומדים בבסיסו של ניהול טוב איננה מספיקה.
על ידי מתן השראה וניהול שהוא מנהיגות, העובדים הופכים לחדורי מוטיבציה פנימית ויעילותם עולה. אז איך עושים את זה?

1. מצא דרך להראות לעובדים שהעבודה שהם עושים חשובה ומשמעותית.
 סיסמאות וקריאות עידוד כגון:"אל תדאג, אתה עושה עבודה טובה!" אינן מספיקות. עלינו להסביר לעובדים מהו הרציונל  מאחורי עבודתם ואיך היא תורמת בדרך כלשהי לחייהם של אחרים. כדאי לתת דוגמה אמיתית של לקוח מרוצה, שחייו אולי טובים יותר בזכות השקעתו של העובד. כך תהפוך העבודה להרבה יותר אישית, כזו שנעשית מתוך רגש, התלהבות ומוטיבציה פנימית.
2. חפש דרכים לשבח עובדים בכל הזדמנות בפני חבריהם לעבודה ובפני הממונים עליך.
כאשר עובד עושה דבר שראוי להערכה – תן לו אותה! אל תסתפק ב"טפיחה על השכם" – חשוב לשבח את העובדים בכל פה, לחלוק את הצלחתם בפומבי עם עמיתיהם ואף ולוודא שגם הממונים עליך יהיו מודעים לכך. הכרה בכישוריו ותרומתו של כל עובד מבטיחה עלייה בתפוקה וביעילות.
3. צור אתגרים והזדמנויות שיאפשרו לכל עובד להתפתח מעבר לתיאור התפקיד שלו.
כאשר העובדים מרגישים שמקום העבודה מאפשר להם לצמוח ולהתפתח ברמה האישית, הם  מתמלאים מוטיבציה ורצון להשקיע ולהתאמץ. בכל עת שנקרית בדרכך האפשרות להעניק לעובד הזדמנות למידה חדשה – נצל אותה! כך תוכל להראות לו שהקריירה שלו חשובה גם לך ושאיכפת לך ממנו כאדם. כל אחד מהעובדים הינו אינדיבידואל בעל צרכים ורצונות, שאינם מוגבלים לתחום העבודה. טיפוח כישורים ומתן תשומת לב לייחודיותו של כל עובד יוציאו את שני הצדדים נשכרים.
4. עשה כל שאתה יכול כדי לתמוך בעובדים. הסר מכשולים כדי שכולם יוכלו להצליח. 
העובדים שלנו סומכים עלינו שנספק להם את התנאים הטובים ביותר לבצע את עבודתם. מאמץ מצדנו להסיר כל מכשול שעומד בדרכם יגרום להם להבין שאנו רואים את החשיבות שבעבודתם וכי אנו דואגים להם באמת.
5. היה חלק פעיל בעבודת הצוות ותן דוגמה אישית במידת האפשר.
כולנו מכירים בחשיבותה של עבודת צוות, אך מנהלים רבים מבלבלים מחוות סמליות כגון ימי גיבוש והקמת קבוצות ספורט עם עבודת צוות אמיתית. על מנת שעבודת הצוות תהיה חלק אינטגראלי מחיי היום יום במשרד, על המנהל בעצמו "להפשיל שרוולים" ולהיכנס לעבודה כשצריך. עליו להוות דוגמה אישית למה שצריך להיעשות ולא להסתפק במתן הוראות.

ולבסוף: העקרונות האלו חשובים, אך אם הם אינם מיושמים מתוך אמונה כנה ואמיתית לגבי חשיבותה של העבודה – הם לא יצליחו. כדי לעורר השראה בעובדים עלינו למצוא תחילה את  מה שמעורר בנו השראה. עלינו לחפש בתוכנו את מה שגורם לנו להתלהב ממה שאנחנו עושים ולחלוק אותו עם העובדים. רוב האנשים משתוקקים לעשות משהו בעל משמעות בחייהם. עלינו להביע בפני עובדינו בכל דרך את האמונה שמה שהם עושים הינו בעל משמעות ושכל אחד מהם הוא בעל ערך ותרומה ייחודית.

 

 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798