להכניס מגנט לקירות ? ``למגנט`` מועמדים ? מה הקשר בכלל לגיוס ?

לחרוט בזיכרון !

אזור ההמתנה  לראיון יתחיל את תהליך המגנוט. תדאגו שיכלול חוויה חושית שיזכרו המועמדים שלכם גם לאחר יציאתם מהארגון בדרכם לראיון הבא. דר' טום פיטרס, משתמש בספרו "חדשנות או למות" בביטוי  "חוויה חושית שתיחרט בזיכרון". שימוש בריח,צבע שונה,עיצוב חלל לא שגרתי, הגשת טעם מיוחד או כל דרך חושית פרובוקטיבית.
בארגון האחרון  בו שימשתי כסמנכ"ל משאבי אנוש, בכניסה למשרד, הנחתי מכשיר אוטומטי להפצת ריח בניחוח מרכך כביסה .– מה אתם חושבים, ריח של בית, יכול למגנט מועמדים, לחרוט להם בזיכרון ?  

לחרוט בזיכרון , לשחרר לחץ !

מתי פעם אחרונה חוויתם חרדה, לחץ? ראיון הוא אירוע מלחיץ. תנו למועמדים שלכם סביבת ראיונות מזמינה, מרגיעה וכך תוכלו להזמין התנהגות טבעית יותר מהמועמד/ת. סביר להניח שרב הראיונות שבהם ביקר המועמד היו מלחיצים ודוחקים , פחות "ממגנטים" .

צבעו קיר או השתמשו בחלל הראיונות בצבעים בעלי השפעה מרגיעה,לא מאיימת .                  
כתום מזמין תקשורת, ירוק מרגיע , סגול מתוחכם ומעורר השראה ויצירתיות. נסו להימנע              
מ"אדום כועס" או מ"אפור כבד ועצוב" .
לבחירת הגוונים ושילובי הצבעים בחלל, נסו להתייעץ עם גורמים מקצועיים.

לחרוט בזיכרון, לשחרר לחץ, לייצר בועת חוויה !

שבו במקומו של המועמד בחדר הראיונות ודמיינו את החוויה שלו: הכסא נוח? הוא רואה את כל הבלגן, הקלסרים, הדפים ממש מול העיניים? האקוסטיקה מהחדר סמוך "לא עובדת" והקול של מיכל מהדהד, השמש מסנוורת, האור מחמם, המזגן מקפיא... עכשיו תוסיפו טון וחצי לחץ "בילד אין" בתהליך ראיון וקיבלתם סביבת עבודה שכנראה לא "תמגנט" את העובדים הטובים שרציתם...

מומלץ ליצור חדר ראיונות נקי מ"רעשים" ומסיחים , כזה שתוכלו לייצר בו בועת חוויה .תטפלו בגורמים שבשליטתכם: הצללה , טמפרטורה נעימה , נוחות ... וסוד קטן תדאגו שפריט אחד בחדר, לא צפוי , שמיוחד רק לכם יהיה גלוי לעין ואפשר יהיה לחוש אותו , שייחרט בזיכרון המועמדים    שלכם . (בובה , מנורה , סוכריות קופצות, יצירה שלכם , דג שאתם מגדלים?) 

אתם נבחרתם להוביל בארגון שלכם את תחום הגיוס , הדריכו את הצוות המשתתף בתהליך הגיוס כיצד " לחרוט בזיכרון, לשחרר לחץ, לייצר בועת חוויה! "תתחילו בדברים הקטנים, היו מהמובילים בשוק העבודה שהשכילו להבין את חשיבות סביבת עבודה ממגנטת .
 


מירב רותם , מעצבת פנים ארגונית                                    www.grf.co.il

לקבלת טיפים בנושא "תכנון ועיצוב משרדים בראיה ארגונית"  merav@grf.co.il 

 
http://www.hrm.co.il | Powered by Tafnit Websystems 972-54-4780798