חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
14/12/2019
 
 
 
הפרשים מביטוח לאומי
חזור לרשימה
 
תאריך: 25/11/2012
כותב: אורית לוי
כתובת דוא"ל:  orit@telepharma.co.il
 
לפני מספר שנים ישבתי במשרדי רופא המשפחה ועלעלתי בעיתון 'לאישה'. שם נתקלתי לראשונה בידיעה כי נשים שקיבלו דמי לידה יכולות להיות זכאיות לקבל הפרשים מהביטוח הלאומי.
בבוקר יום המחרת, עם הגיעי למשרד, ערכתי רשימת של עובדים שנולדו להם ילדים בשנה האחרונה (נשים עובדות שלי וגברים שעובדים אצלי ונשותיהן ילדו), ציידתי אותם בשלד מסמך והנחיתי אותם לשלוח את המסמכים בפקס לביטוח הלאומי.
ברוב המקרים, העובדים קיבלו סכומים של 500-700 ₪ (ולפעמים אף יותר מזה).

בואו נפרט: כל אדם שקיבל כספים מביטוח לאומי בגין דמי לידה ו/או שמירת הריון ו/או תאונת עבודה, זכאי במהלך 11 החודשים הבאים לדרוש כספים מביטוח לאומי במידה וקיבל סכום כסף ממעסיקו העולה על רבע משכרו הממוצע. לרוב מדובר בתשלום דמי הבראה ו/או בונוס כזה או אחר. לדוג': עובד שקיבל סכום של 251 ₪ כשממוצע משכורתו הינו 1,000 ₪ זכאי לקבל הפרשים.
למעשה, מדובר בסכום כסף לא קטן שנשאר בקופת הביטוח הלאומי בגלל חוסר מודעות של הזכאים. אוסיף ואדגיש כי הביטוח הלאומי אכן מיידע את המבוטח בדבר זכות זו. לאחר הגשת התביעה, הביטוח הלאומי מעביר את הכספים ישירות לחשבון המבוטח ושולח לו מסמך בו הוא מפרט כיצד בוצע החישוב. מסמך זה כולל גם פיסקה כדלקמן: לידיעתך, אם שולם לך אחד מאלה: 1. תשלום נוסף (כגון הבראה, ביגוד, בונוס ועוד) במהלך 11 חודשים מיום הזכאות הראשון לתשלום הגמלה וסכום התשלום עולה על רבע מהשכר הרגיל; 2. הפרשי שכר המתייחסים לחודשי הבסיס לחישוב הגמלה, ניתן להגיש תביעה בגינם לא יאוחר מ-12 חודשים מיום תשלומם". כאמור, הניסוח מאוד קורקטי וקר והישראלים שבינינו לא נכנסים לעומקו של עניין (בעיקר לא במועד קבלת הכסף מהביטוח הלאומי שבד"כ מגיע בשמירת הריון ו/או אחר לידה, דהיינו, תקופות מורכבות בחיים) ולא מאמינים שאכן יזכו לקבל עוד שקל מגוף בירוקרטי כל שהוא..
עובדת שלי יצאה לשמירה באמצע ההריון. בחודש יולי שילמנו לה את דמי ההבראה להם היא זכאית והנחיתי אותה להגיש את הבקשה להפרשים מביטוח לאומי. השבוע נתבשרתי שהיא קיבלה לא פחות מ-2,300 ₪ והודתה לי מקרב לב!!
אני ממליצה בחום להפיץ את המידע הר"מ לכל מי שרלוונטי. בברכה
 אורית לוי
 מנהלת משאבי אנוש - טלפארמה

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798