חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
23/01/2020
 
 
 
גם כישרונות צריך לדעת לנהל
חזור לרשימה
 
תאריך: 30/08/2011
כותב: אור אריאלי
כתובת דוא"ל: 
 

כיצד שומרים על כישרונות ומפתחים אותם בתוך חברות גדולות, לפני שהם מתייאשים ולוקחים את הניסיון והכישרון למקום אחר?

 

עובדים רבים מעוניינים לעבוד בחברות גדולות מתוך עניין מקצועי ותפישת היתרון לגודל, שמספק הזדמנויות רבות לפיתוח אישי. מנגד, ארגונים גדולים מורכבים לרוב מיחידות רבות המקיימות ממשקים ניהוליים ומקצועיים מגוונים. לעתים קרובות העובד המוכשר מוכר רק לחלק קטן בארגון הגדול - יחידה א' לרוב אינה מכירה את ה"כוכבים" של יחידה ב'.

עובדים מוכשרים מרגישים אחרי זמן מה שמיצו את דרכם וחשים מתוסכלים כי מחוץ לאותה יחידה לא מכירים בכישרונם. הצעד המתבקש עבורם הוא לחפש אופציות חדשות מחוץ לחברה. העובד נאלץ להתחיל מחדש והחברה מפסידה עובד שאפתן וחרוץ שהשקיעה בו זמן לימוד והכשרה, ויכול היה להמשיך ולתרום לה רבות.

מתודולוגיה חשובה שפיתחו ארגונים גדולים בתחום ניהול המשאב האנושי היא - Talent Management שמטרתה לשמר ולפתח כישרונות בארגון. אחד מהמנגנונים היעילים של המתודולוגיה הזו הוא People day המיושם ומוטמע בקבוצת אסם. יום זה מוקדש למפגש ודיון בעובדים ובמנהלים בקבוצה. הביצועים שלהם נסקרים ונעשית הערכה ביחס לפוטנציאל של כל אחד להתמודד עם אתגרי התפקיד שלו והתפקידים הבאים האפשריים עבורם בעתיד.

המפגש והדיון מאפשרים הרחבת ההתרשמות מביצועי העובדים כשלעצמם וביחס לקבוצה המקצועית הרלוונטית שאליה הם משתייכים. בנוסף, יוצרים ביום זה תוכניות חוצות ארגון.

יישומו של המנגנון מסייע בפיתוח תרבות ארגונית המעודדת דיון מקצועי ושיטתי ביחס לעובדים והימנעות מ"דיוני מסדרון" המבוססים על התרשמות ומידע חלקי.

סביר להניח כי אם אתם מנהלים בחברות גדולות השתתפתם בדיונים כאלו או אחרים שבהם נדון עתידם של אנשים בארגון - אם כך אתם שואלים בוודאי מה ההבדל? הבדל ראשון הוא באיכות המידע - מידע המנוהל בשגרה שונה באיכותו ממידע המוצג בפגישה וברמת השיח המתנהל. הבדל שני טמון במידת המיסוד, השיטתיות והעקביות בהפעלת המנגנון לכל קבלת החלטה על עתידם של אנשים בארגון.

חשוב לזכור כי הדרישות המקצועיות מעובדים וממנהלים הופכות תובעניות יותר ויותר ולאי עמידה בהן יש משמעויות עסקיות דרמטיות. המורכבות ואי הוודאות בסביבה הארגונית גוברות, התחרות העסקית מתעצמת ולכן עולה בהתמדה הצורך בהתייעלות וצמצום משאבים. עם אתגרים אלה יכולים להתמודד רק אנשים מוכשרים, מחויבים, בעלי תשוקה להוביל ולנצח. People Day הוא מנגנון חשוב המאפשר לנו לזהות אנשים אלו ולקבל החלטות נכונות יותר בכל הקשור בשימורם ובפיתוחם.

 


 

הכותבת היא סמנכ"לית משאבי אנוש בקבוצת אסם

* המאמר פורסם גם בדה מרקר קריירה בתאריך 29.08.2011

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798