חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
26/01/2020
 
 
 
תיקון לחוק למניעת הטרדה מינית
חזור לרשימה
 
תאריך: 07/07/2010
כותב: עו``ד, קרן בר יהודה
כתובת דוא"ל: 
 
ביום 5/7/2010, לאחר מסע ארוך ומייגע, עבר בכנסת התיקון לחוק למניעת הטרדה מינית, אשר קבע כי אף במסגרת הדרכה או יעוץ של כהן דת או מי שמתחזה להיות כזה, או של אדם הידוע או מציג עצמו כבעל סגולות רוחניות מיוחדות, יחול החריג הקובע כי אין צורך להראות למטריד חוסר עניין בהצעותיו או התייחסותיו החוזרות ונשנות (בדומה ל"מצבים מיוחדים" נוספים כגון יחסי תלמיד-מורה, עובד-מעביד וכיוצא באלה).


בנוסף, הוסיף התיקון למצבים הקיימים את מגוון מקצועות הרפואה והבריאות, והבהיר מהו טיפול נפשי, תוך שהוא מפנה להגדרה בחוק העונשין הקובעת:

"טיפול נפשי" - אבחון, הערכה, ייעוץ, טיפול, שיקום, או ניהול שיחות, שנעשו באופן מתמשך, בדרך של מפגש פנים אל פנים, כדי לסייע לאדם הסובל ממצוקה, הפרעה, מחלה או בעיה אחרת, שמקורן רגשי או נפשי;

היינו, להגדרה הקיימת נכנסים יחסי טיפול מתמשכים, אף אם המטפל אינו בעל הכשרה פורמאלית כלשהי.

התקווה היא כי תיקון זה יענה על הצורך המתעורר, לשרש ניצול למטרת הטרדה של מיני מטפלים, קואצ'רים, מדריכים רוחניים ואחרים את מטופליהם, ולהקל על הגשת תביעה או תלונה על ידי הנפגעים גם מקום בו לא התנגדו באופן אקטיבי להטרדתם המינית.

יש להודות לח"כ זבולון אורלב- אחד ממגישי הצעת החוק, ובעיקר לח"כ עותניאל שנלר- מיוזמי ההצעה, ומי שניהל מו"מ תקיף אך קשוב עם משרד המשפטים, על מנת לאפשר העברתה של ההצעה והפיכתה לחוק.

אין ספק כי אין זה סוף הדרך בתיקונים לחוק החשוב הזה, וכי הנושא הקרוב העומד על הפרק הינו נושא הארכתה של תקופת התיישנות המקוצרת, נושא שיש תקווה שיקודם בהצעת חוק של יושבת ראש הועדה לקידום מעמד האשה בכנסת, ח"כ ציפי חוטבלי.

להלן נוסח התיקון: 

בחוק למניעת הטרדה מינית, התשנ"ח–1998 , בסעיף 3(א)(6) –
(1)ברישה, במקום "עד (ו)" יבוא "עד (ז)";
(2)בפסקת משנה (ב), במקום "נפשי או רפואי" יבוא "נפשי, בריאותי, רפואי או פארה-רפואי", ובסופה יבוא "בפסקת משנה זו, "טיפול נפשי" – כהגדרתו בסעיף 347א לחוק העונשין;";
(3) בפסקת משנה (ה), אחרי "עיונית" יבוא "דתית";
(4)אחרי פסקת משנה (ו) יבוא:
"(ז)לאדם – תוך ניצול יחסי מרות או תלות, במסגרת הדרכה או ייעוץ של כהן דת או של מי שמתחזה להיות כהן דת או של אדם הידוע או מציג עצמו כבעל סגולות רוחניות מיוחדות."

יעקב נאמן שר המשפטים       
בנימין נתניהו ראש הממשלה   
ראובן ריבלין יושב ראש הכנסת       
שמעון פרס נשיא המדינה

* התקבל בכנסת ביום כ"ג בתמוז התש"ע (5 ביולי 2010); הצעת החוק ודברי הסבר פורסמו בהצעות חוק הכנסת – 327, מיום י"ח בסיוון התש"ע (31 במאי 2010), עמ' 176.
ס"ח התשנ"ח, עמ' 166; התשס"ז, עמ' 387.

 

להלן קישור לדיונים בכנסת בשלביה השונים של הצעת החוק:

דיון מיום 27/4/2010-

 http://sites.google.com/site/kerenbaryehuda/news/prot270410

דיון מיום 25/5/2010-

http://www.knesset.gov.il/protocols/data/html/maamad/2010-05-25.html

דיון מיום 28/6/2010- טרם פורסם פרוטוקול

 


 

 הכותבת שמשה בעבר כיועצת משפטית למרכז סיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית בירושלים, מייצגת נפגעות הטרדה מינית, מייעצת ומלווה מעסיקים בתחום הטיפול בנושאי הטרדה מינית ומנחה קורסים לאחראיות על הטרדה מינית במקומות עבודה. הכותבת מנהלת את הפורום לייעוץ משפטי של אתר "מקום" לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית.

 הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא. הקורא נדרש לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך ועל דעתו בלבד.

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798