חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
23/01/2020
 
 
 
חובת מינוי עוזר בטיחות – תיקון חוק חדש
חזור לרשימה
 
תאריך: 24/01/2019
כותב: עו``ד עדן אריאל ארז
כתובת דוא"ל: 
 

ביום 28.11.2018 פורסם תיקון מס' 11 – הוראת שעה לחוק ארגון הפיקוח על העבודה, התשע"ט -2018, אשר יחל 6 חודשים מיום פרסומו ותוקפו יהיה ל-5 שנים.


לאור עליה של כ-25% במספר ההרוגים בתאונות בניה מתחילת השנה, הוצע תיקון לחוק זה אשר נועד כדי לשמור על שלומם וחייהם של עובדים באתרי בניה, בהם נדרשת הקפדה יתרה על בטיחות.

כיום, מי שאמון על נושא הבטיחות באתר בניה ונקיטת צעדים מתאימים כדי להבטיח שכל עובד ימלא אחר הוראות הבטיחות הינו מנהל העבודה, אשר מבצע בנוסף למשימה זו, משימות רבות ושוטפות אחרות. על כן, ועל מנת לסייע למנהל העבודה בכל הנוגע לבטיחות באתר, בהתאם לתיקון ימונה על ידי מבצע הבניה גם עוזר בטיחות.

במסגרת התיקון יתווסף לחוק פרק חדש הדן בתפקידו וסמכויותיו של עוזר הבטיחות, שהינו מסייע למנהל העבודה באתר הבניה. במסגרת פרק זה אתר בניה משמעו אתר שמתבצעת בו בניה רוויה (מבנה שגובהו מעל 7 מטרים ושטחו מעל 1,000 מ"ר) או אתר שמבצעות בו עבודות בנייה הנדסית ומפקח עבודה אזורי קבע כי הוא אתר בנייה לעניין פרק זה. מבצע הבניה יציג במקום בולט לעין באתר הבניה שלט שבו יצוין שמו של עוזר הבטיחות שמונה ותפקידו.

על פי התיקון תפקידיו של עוזר הבטיחות יכללו בדיקת התקיימותן של הוראות בטיחות כפי שייקבעו בתוספת לחוק, דיווח למנהל העבודה על הליקויים שמצא וכן, התרעה בפני עובד על ליקויי בטיחות שנמצאו בתהליך עבודתו. עוזר הבטיחות יועסק באתר הבנייהרק בתפקידים המנויים בחוק.

עוזר הבטיחות יתעד בפנקס המפעל את הליקויים בסמוך למציאתם, כאשר מנהל העבודה יהיה אחראי לתקן את הליקויים ולדווח עליהם למבצע הבניה. ככל שמדובר בהפרות שעלולות לסכן חיי אדם, ידווח מנהל העבודה על כך למבצע הבניה בכתב ובעל פה מיידית. על מבצע הבניה תחול חובה לנקוט אמצעים מתאימים לתיקון הליקויים שקיבל עליהם דיווח ואם לא עשה כן, להודיע על כך למפקח עבודה אזורי.

יש לשים לב כי התיקון לחוק מגביל את מבצע בניה, מנהל עבודה או מעסיק מפגיעה בתנאי עבודתו של עוזר בטיחות ומעמדו בעבודה, וכן מפיטוריו או גרימה לפיטוריו בשל מילוי תפקידו.


אין באמור לעיל כדי להוות משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף להתייעצות עם עו"ד מומחה בתחום.

©  כל הזכויות שמורות לחכם את אור-זך, עורכי דין, 2018 | holaw.co.il

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798