חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
23/01/2020
 
 
 
זמן שווה כסף?
חזור לרשימה
 
תאריך: 08/03/2018
כותב: אהרונה משכיל
כתובת דוא"ל: 
 

איך לפצח את התרבות העסקית האמריקאית, והפעם על ניהול ישיבות אפקטיבי ומוצלח עם הקולגות האמריקאים.


התרבות האמריקאית, ובמיוחד העסקית, בנויה על משימתיות ומדדים להצלחה אישית. אלו עולים מתוך הערך של קידוש האינדיבידואליות אשר כה מאפיינת את החברה האמריקאית. לפיכך, כללי ההתנהגות המקובלים בישיבות עסקים מול האמריקאים דורשת התארגנות, בניית יעדים ואג'נדה שצריך להיצמד אליה. כל ישיבה צריכה להסתיים עם החלטה. ישיבות בלי כיוון או מטרה – כלומר דיבור על ענייני חולין, ייחשב כבזבוז זמן. 

כיצד ההתנהלות האמריקאית שונה מהתנהלות הישראלית העסקית? גם בישראל ישנה חשיבות למטרות ויעדים, רק שבישראל, הרבה פעמים, חלק מהישיבות מתחילות בשיחות חולין ובשיתוף חוויות סוף השבוע, שאלות אישיות כמו "מאיפה אנחנו מכירים" ועוד. כאשר כבר מתקדמים, אין סדר בניהול השיח;כולם מדברים ביחד, מתווכחים, והתוצאה היא שישיבה שהייתה מתוכננת ל-60 דקות מתארכת ל-90 דקות, ולא תמיד יוצאת עם תוכנית פעולה מוגדרת. 

 

אם אתם רוצים לעשות שיחת מכירה אפקטיבית למשקיע אמריקאי או שחברה אמריקאית קנתה את הארגון בו אתם עובדים, כדאי ללמוד את הערכים אשר מניעים את התרבות האמריקאית העסקית.

 

תרבות ישיבת עבודה

• הגדירו יעדים, תכננו לוחות זמנים והיצמדו אליהם.

• בבניית לוחות הזמנים, הגדירו זמן שמאפשר קבלת החלטות, מכיוון שכל ישיבה צריכה להסתיים עם תוצאות.

• אם אתם יזמתם את הישיבה, עודדו אווירה של שיתוף פעולה אבל היו מוכנים לפעול, לקחת אחריות ולקבל החלטות בסיום הפגישה.

• בעידן של היום בו פגישות רבות מתקיימות דרך אמצעים טכנולוגיים, חשוב להיצמד לאותם כללים כמו בישיבה פרונטלית.


תכנון הפגישה

• הגדירו את מטרת הישיבה ומהן התוצאות אותם אתם מצפים להשיג.

• ישיבות אשר מתנהלות אך ורק לצורך שיחת חולין והיכרות, ובלי להגיע להחלטות או פעולות, נתפסות בתרבות האמריקאית כבזבוז זמן, וכידוע אצל האמריקאים "זמן שווה כסף".

• חלקו מראש את כל החומר המקצועי הנלווה ואת לוחות הזמנים כך שאפשר יהיה להתחיל ישר מהסעיף הראשון.

• הקפדה על לוחות זמנים ותוצאות היא כה חשובה, שלעיתים האמריקאים מביאים לישיבה מתווך מקצועי כדי לשמור על הפוקוס ועל לוחות הזמנים של הצוות כדי ולוודא שהם משיגים תוצאות בסיום הישיבה.

 

התנהלות הישיבה

• בכללי ההתנהגות העסקית האמריקאית מצפים שכל הנוכחים בישיבה ייקחו חלק שיתרום לקבלת החלטות ולהנעה לפעולות. סיעור מוחות הוא הנורמה האמריקאית אבל היו מוכנים לביצוע פעולות שבתחום אחריותכם שייגזרו מאותה פגישה.

• אם אספתם נתונים רלוונטיים לישיבה, וודאו שכולם נחשפו לנתונים לפני מועד הישיבה.

• היו מוכנים לרשום הרבה הערות במהלך הישיבה, כמו כן לקחת חלק בהליך תכנון הפעולות לביצוע בסוף הישיבה.

• האמריקאים מאוד מודעים ללוחות הזמנים בישיבות, ולעיתים כשמתקרבים לשעת סיום הישיבה, הם יוותרו על סיעור המוחות כדי להשאיר זמן להחלטות ופעולות.

 

אחרי הישיבה

לכל משתתף יישלח סיכום דברים אשר כוללים את ההחלטות שהתקבלו כמו גם הפעולות שהוסכמו ולוחות הזמנים לביצוע.

 

לסיכום, תהליך ניהול הישיבות האמריקאי, עבור מי שמגיע מתרבות אחרת, נתפס לעיתים כמאוד לא אישי, ולמרות שבזמן הישיבה מתקיים סיעור מוחות פעיל ושיתוף פעולה פורה, בסיום הישיבה תחושת החברות וההתייחסות למען בניית החזון המשותף או המיזם העסקי מתפוגגת, כי כל אחד פורש לדרכו לבצע את משימותיו.

 


אהרונה משכיל, מומחית לייעוץ והדרכה בין-תרבותית בעלת מעל שנות 20 נסיון בתחומים בינתרבותיים גלובליים. אהרונה הינה יועצת מובילה לתרבות עסקית אמריקאית, ישראלית ובינלאומית, מנחה ומעבירה סדנאות והרצאות המתמקדות בהבנה בין-תרבותית, ניהול יחסי עבודה והתנהלות בסביבת החיים בחו"ל. בנוסף, אהרונה מייסדת את תחום ההדרכה לאינטליגנציה התרבותית Cultural Intelligence  בישראל. היא מעבירה הדרכות ממוקדות לחברות ואנשים פרטיים ומאפשרת להם לנווט בהצלחה בעולם העסקי הגלובלי.

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798