חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
23/01/2020
 
 
 
חמישה כישורים פשוטים שכל אחד יכול לסגל כדי להיות יצירתי וחדשן
חזור לרשימה
 
תאריך: 31/12/2015
כותב: איציק מידן
כתובת דוא"ל:  itzikmeydan@gmail.com
 

מטרת החדשנות היא שינוי חיובי, שיפור, יצירת חדש, עשיית משהו טוב יותר.

 
חלק מאפיוני מפתח של innovator / חדשן הם - ליצור, למצוא, לבנות. 
הם יכולים להיקרא גם "חלוצים" מכיוון שהם הנהגים המובילים של השינוי, "הוגי הדעות" ו"המחדשים", שיכולים להסתכל על תהליך או עסק ולראות את הדרך הטובה ביותר, את השינוי הנכון ביותר שיש לבצע כדי לספק את התוצאות הרווחיות המבוקשות.
 
מחקר שנערך בכ 500 innovators העוסקים באופן אינטנסיבי בחדשנות, חשיבה יצירתית והמצאתית, העלה חמשה כישורים/ יכולות משותפים בולטים המאפיינים את כולם:  
 
1. שיוך או סינתזה: הם יודעים לראות וליצור חיבורים וקשרים על פני מה שנראה כשאלות, בעיות, או רעיונות שאינם קשורים אחד לשני.
 
2. חקירה בלתי פוסקת: הם אינם מפחדים לקרוא כל הזמן תיגר על הסטטוס קוו ולקבל אותו כמובן מאליו. הם מייצרים מנה גדולה של שאלות/ תשובות, כאשר מספר השאלות עולה במספרן על התשובות בשיחה. הם מבלים 50% מזמנם בחיפוש וגילוי.
 
3. התבוננות: הם בעלי יכולת מצוינת להבחין בפרטים והם בוחנים בזהירות, בראיית רנטגן ובדרכים שונות מצבים, לקוחות, מוצרים, שירותים, טכנולוגיות, וחברות.
 
4. פעילות networking מכוונת ומאתגרת: הם בעלי יכולת למצוא, לחבר אליהם ולדבר עם אנשים במגוון רחב של תחומי ידע ועיסוק ובמיוחד אם אלה היכולים לספק נקודות מבט שונות משלהם ואפילו קיצוניות בנושאים המעסיקים אותם.
 
5. ניסוי וטעייה ללא פחד: הם תמיד מחפשים חוויות חדשות ואף פעם אינם מפסיקים ללמוד ולא רק בתחום צר וממוקד. יוזמים, חוקרים ומנסים ללא הרף את העולם מבחינה אינטלקטואלית וחווייתית. הם לא רואים בושה בכישלון אלא בדיוק להפך - הזדמנות, נקודת למידה ומקפצה.
 
חשוב לזכור: 
  • היכולות היצירתיות הגולמיות קיימות בכל אחד מאתנו כולל אותך!
  • הדרך לעורר את כל אחת מהיכולות הנ"ל הן באמצעות לימוד טכניקות ויישומן.
 
האבסורד:
"הזדמנויות מחופשות לעתים קרובות לעבודה קשה, ולכן רוב האנשים מתעלמים מהן!" 
 
ההחלטה כולה שלך!
 

 

לקבלת מאמרים נוספים בנושא ישירות לדוא"ל שלכם, ניתן להירשם בקישור:
 
אשמח לעמוד לרשותכם 
איציק מידן
מומחה להטמעת חדשנות, הכשרת עסקים, מנהלים ועובדים
כיצד לייצר רעיונות חדשים להגדלת ערוצי הרווח בדגש חיסכון
ושימוש חוזר במשאבים קיימים
 
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798