חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
20/02/2020
 
 
 
סקירות פסיקה חדשה- זכויות עובדים ביום בחירות- פברואר 2015
חזור לרשימה
 
תאריך: 25/02/2015
כותב: עו``ד אילאיל קומיי-דרור
כתובת דוא"ל: 
 
בג"צ א.פ.ט בע"מ ואח' נ' כנסת ישראל
העותרות (שתי חברות בע"מ במגזר הפרטי) תקפו בעתירה לבג"צ את חובת המעסיקים במגזר הפרטי לשלם לעובד את מלוא שכר עבודתו ביום השבתון של הבחירות לכנסת וזאת לאור העובדה שנגרמת למעסיקים פגיעה כלכלית לאור דרישה זו. זאת בדגש על העובדה, כי תהיה זו הפעם השמינית ב-19 השנים האחרונות, בה יתקיימו בחירות לכנסת.
 
העותרות הצביעו על העובדה שזכויות העובדים ניתנות גם למי שאינו בעל זכות הצבעה, ואין התניה לתשלום שכר רק למי שמימש את זכות ההצבעה בפועל. זאת בנוסף לעובדה שיש ירידה בשיעור ההצבעה הכללי של אזרחי ישראל לבחירות לכנסת, ולכן חוק הבחירות אינו משיג את תכליתו. כך, לטענת העותרות, גם אם כוונת המחוקק היתה לעודד עובדים להצביע דרך מתן יום שבתון, בפועל אין רציונל זה מתקיים והתכלית לא מושגת.
 
עוד הצביעו העותרות על העובדה שהמחוקק קבע יום שבתון נוסף לבחירות לרשויות המקומיות, שנערכות אחת לחמש שנים, עם משמעות זהה מבחינת המעסיקים. הפגיעה העיקרית לטענת העותרות, היא הפגיעה בזכות הקניין, אך כן קיימת לטענתן פגיעה בחופש העיסוק, כתוצאת לוואי של הפגיעה בזכות הקניין.
 
עם זאת, ולמרות כל טענותיהן של העותרות, בית המשפט דחה את העתירה וקבע, כי נוסח הסעיף הוא חד משמעי ונקבע בו במפורש, כי "ישלם לו המעסיק את השכר שהעובד היה משתכר אצלו ביום הבחירות אילולא שבת".
 
כן קבע בית המשפט כי העתירה הוגשה בשיהוי של 64 שנים לאחר שההוראה נחקקה לראשונה, 46 שנים לאחר חקיקת חוק הבחירות וכחודשיים לפני מועד הבחירות.
 
 

עו"ד אילאיל קומיי-דרור הינה בוגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן משנת 2012 ומצויה בשלבים הסופיים של לימודי תואר שני במגדר.
במסגרת לימודיה השתתפה בקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות הפועלת לקידום מעמדם באמצעות מידע ויעוץ משפטי, פניה לרשויות וייצוג בתביעות.
שמשה כרכזת הצוות המשפטי בעמותת "רוח נשית" וכן ריכזה פרוייקט בתחום החינוך במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי אונס ותקיפה מינית בתל אביב. ריכזה בעבר את תחום החקיקה במרכז רקמן לקידום מעמד האשה באוניברסיטת בר אילן, הייתה אחראית להוצאתו לאור של קובץ החקיקה "נשים בחוק" ושמשה כעוזרת מחקר לפרופ' רות הלפרין-קדרי, כעוזרת הוראה לד"ר שירי רגב-מסלם (משפט ושינוי חברתי) ומתרגלת לד"ר ינון הימן (דיני עונשין).  
 
התמחתה בפרקליטות המדינה, במחלקה הפלילית, בדגש על עבירות סחר בבני אדם וייצוג המדינה בתיקי ערעורים על פשעים חמורים.
 
מגשרת מוסמכת מטעם מרכז "גבים" לגישור.
 

 

הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798